
Drømmer i oppfyllelse med SalMar
Kristian og Hailey fra Sandfallet ungdomsskole hadde begge en drøm om å oppleve havbruk på nært hold. Kristian ønsket seg en dag på et lakseoppdrettsanlegg, mens Hailey drømte om å finne ut hvordan det er å jobbe som røkter eller innen fiskeri. Gjennom MOTs Drømmefond og i samarbeid med SalMar ble drømmene deres en realitet.
EN DAG PÅ SJØEN
Drømmedagen startet med en spennende omvisning på slakteriet til Grieg, før turen gikk videre ut til Mortensnes. Her fikk ungdommene bli med driftsteknikerne ut på lokaliteten og delta i noen av de daglige rutinene. Engasjementet var stort, og driftsteknikerne lot seg imponere over innsatsen. Faktisk fikk ungdommene tips om å søke jobb i framtiden, noe som sier mye om hvor godt de tok utfordringen.

– Det å få være med SalMar og la ungdommene se hvordan hverdagen på merdene faktisk er, betyr mye. Det viser at når man tør å si drømmen sin høyt, så kan den gå i oppfyllelse, sier Gunvor Østgaard, næringslivsansvarlig i MOT Norge.
VIKTIG FOR FREMTIDEN
Vi i MOT Norge er veldig takknemlige for at vi har partnere som SalMar, som bidrar til å skape en dag full av opplevelser for å realisere ungdoms drømmer.

– SalMar ønsker å vise ansvar i områdene vi har aktivitet. At vi i den forbindelse kan bidra med å oppfylle drømmer for unge mennesker som synes at havbruk er spennende, synes vi er både spennende og ærefullt. Det er tross alt disse menneskene som på sikt er Norges, og kanskje SalMars, framtidige arbeidskraft, sier Frode Jørgensen i SalMar.
Tusen takk til SalMar for å være med og skape minner og erfaringer som inspirerer ungdom til å følge drømmene sine!