– MOT gjør at vi har det bedre sosialt på skolen
Flere ungdommer enn de har elever på ungdomsskolen møtte opp på MOTs aktivitetskveld på Abel skole.
PC: Hold Ctrl-tasten nede og trykk på + for å forstørre eller - for å forminske.
Mac: Hold Cmd-tasten (Command) nede og trykk på + for å forstørre eller - for å forminske.
Foto: Kristian van Pelt, Lindesnes avis.
Med hei-capsen på snei lagde Kjell Vidar en rap. Han fikk med seg kollegaene i Sørlandsruta, filmet en video med sønnen bak kamera og la den ut på Facebook. Rap-videoen har fått massiv respons og er spilt av over 24 000 ganger.
– Om jeg som leder skal få med meg ansatte, må jeg brenne for budskapet. Det gjorde jeg definitivt med hei, sier Kjell Vidar med stor iver.
Første vers går slik:
I Norge så har vi et uttrykk så bra
du kan bruke det så ofte som du vil hver dag
Det gjør både den som sier det og hører det glad
Det kan brukes selv om du er redd for korona;
HEI, HEI, HEI…
– Et lite hei kan bety en veldig stor forskjell i hverdagen til folk. Alle trenger å bli sett, både på skolen og i arbeidslivet, slår Kjell Vidar fast.
Sørlandsruta, hvor Kjell Vidar jobber, er en del av Torghatten som har vært MOT-støttespiller i mange år. Torghatten jobber aktivt med å videreutvikle og dyrke en sterk bedriftskultur.
– Vi har inngått et samarbeid med MOT for å forsterke arbeidet med bedriftskulturen basert på våre verdier. Når dette samarbeidet bidrar til å skape engasjementet og livsglede slik Kjell Vidar viser her blir vi veldig glad, ydmyk og rørt. Effekten av denne videoen er enorm, både eksternt og internt, og gjett om vi er stolte! «MOT til å leve» sammen med våre egne verdier oppmerksomme, offensive og inkluderende leves til fulle her!, stråler May Kristin Salberg, direktør Kvalitet & HR i Torghatten.
Torghatten er en viktig støttespiller for MOT.
– Den støtten vi får fra Torghatten betyr mye for oss i MOT og arbeidet vi gjør for å utvikle inkluderende og robuste unge. Uten gode samarbeidspartnere, hadde det ikke vært mulig, sier Mariann Janson, leder i MOT Norge.
Kjell Vidar ble kjent med arbeidet MOT gjør da han deltok på lederutviklingskurs på MOT-camp.
– MOT gjør et viktig arbeid med å få ungdom til å inkludere alle, bli robuste, styrke sitt eget selvbilde og få mot til å tro på seg selv. Det er viktig, sier Kjell Vidar og legger til en oppfordring;
– Bruk det lille ordet du også. Si hei!
Se en oversikt over våre samarbeidspartnere.
Kontakt
mariann@mot.no
971 70 488