Info in english

Brev fra ungdom nr 21
Til MOT
Jeg er stolt av meg selv og mine valg.
Mitt mål for framtiden er å være en god person med mange av de samme verdie... les mer

Faddere med MOT

Søndag 12.august og mandag 13.august ble 38 nye MOT-faddere skolert ved NTNU i Trondheim.

Dette er et tiltak for å lette overgangen til studenttilværelsen og for å bevisstgjøre studentfaddere på seg selv som rollemodeller for fadderbarna. Les mer her.

-    Studentene ga oss masse energi og veldig gode tilbakemeldinger på opplegget. Vi tror det vil styrke flere ungdommers MOT at vi nå har nesten 40 Studentfaddere med MOT i Trondheim, sier ansvarlig for Studentfadder med MOT, Bjørg-Elin Moen.

Studentene representerte fag som ingeniørvitenskap og IKT, fysikk og matematikk, bioingeniør, pedagogikk, energi og miljø, byggingeniør, sosialantropologi, sosionom, afrikastudier, tegnspråk og mange flere.

Her er noen av tilbakemeldingene fra studentene:
-    Bevissthet generelt i hvordan man oppfører seg og hvilke konsekvenser, på hvilken måte, og i hvor stor grad det kan påvirke andre, både positivt og negativt. Verktøy og metoder for å skape trygge miljø rundt seg og for andre og for seg selv. Sosial ”trening” og nye erfaringer.
-    Mer bevisst på min rolle som fadder
-    Mer beredt til å møte fadderbarna på en god måte
-    Er klar over mine fordommer overfor andre, og vet at jeg må være obs på dette
-    Føler jeg har fått et godt grunnlag for å være fadder, en god og trygg fadder
-    Forventningene mine til fadderuka har økt veldig fordi jeg nå føler meg tryggere i rollen som studentfadder


Del på facebook - Del på Twitter


Tilbake til oversikten

MOT har livet til ungdom i sentrum
MOT bevisstgjør ungdom til å ta egne valg og vise mot -
MOT til å leve, MOT til å bry seg og MOT til å si nei

Følg oss på..

MOT's største bidragsytere er

Gjensidigestiftelsen

Nettløsningen er levert av Smart Media AS